Hooligans-The Game Others سیستم های ایمنی و رتبه بندی پروازهای چارتر جت ایر خصوصی

سیستم های ایمنی و رتبه بندی پروازهای چارتر جت ایر خصوصی

پرواز چارتر جت خصوصی شما چقدر ایمن است؟ بلیط هواپیما ایمنی اپراتور چارتر و کارگزار متفاوت است و مهم است که تاریخچه و استانداردهایی را که برای پرواز چارتر خود به آنها اعتماد می کنید، بدانید. سازمان‌های مختلف فدرال، صنعتی و مستقل اپراتورهای چارتر هوایی را تنظیم یا رتبه‌بندی می‌کنند. اپراتور و کارگزار جت چارتر شما چه مواردی را هنگام تنظیم پرواز در نظر می گیرند؟

گواهینامه منشور FAA

اداره هوانوردی فدرال (FAA) آژانس فدرال مسئول نظارت و مدیریت مقررات سفر هوایی در ایالات متحده است.

FAA قبل از اعطای اختیار به هواپیما و اپراتور آن برای حمل عموم مردم به عنوان مسافران پرداخت کننده، تحقیقات طولانی و فرآیند صدور گواهینامه را انجام می دهد. چندین ماه و گاهی سالها طول می کشد تا یک شرکت هواپیمایی دارای گواهی FAA شوید. علاوه بر این، FAA نظارت مستمری در طول بازرسی‌های سالانه، بررسی‌های نیمه سالانه خلبان و بازرسی‌های انطباق برای هر هواپیمایی که به گواهی چارتر اضافه می‌شود، دارد. به اپراتورهای چارتر گواهی شده یک دفتر محلی استانداردهای پرواز FAA (FSDO) اختصاص داده شده است که به طور مداوم اپراتور را نظارت می کند.

بخش قوانین و گواهینامه FAA Part-135 (چارتر) 112 صفحه در مقررات هوانوردی فدرال (FAR) است و دومین دسته بزرگ است. این تنها چند صفحه کمتر از بخش 91 است که کل ترافیک هوایی و قوانین عملیاتی کلی را که برای همه پروازها اعمال می شود، قوانین هواپیماهای خصوصی، قوانین پرواز و گواهینامه های خلبان خصوصی را کنترل می کند. هنگامی که FAR را بررسی می کنید، مشخص می شود که FAA حمل مسافران پرداختی را جدی تر از مالکانی که هواپیمای شخصی خود یا سایر بخش های سیستم ترافیک هوایی یا گواهینامه ها را پرواز می دهند، در نظر می گیرد.

گواهینامه FAA جامع ترین سیستم بازرسی، آزمایش و انطباق است که یک اپراتور هواپیما تحت آن قرار می گیرد. و باید باشد. این تاییدیه برای پرواز ایمن برای مردم پرداخت کننده و اولین استانداردی است که هواپیماهای چارتر بر اساس آن کار می کنند. هر اپراتور، خلبان و مکانیک هواپیما باید قوانین خود را رعایت کند.

تاریخچه الزامات و استانداردهای FAA را معتبر می داند. پروازهای چارتر حرفه ای با 2 خدمه دارای سابقه تصادف و ایمنی مشابه با خطوط هوایی برنامه ریزی شده است.
منبع: انجمن ملی هواپیماهای تجاری

IS-BAO

به عنوان یک برنامه جامع ایمنی بین المللی و استاندارد حسابرسی شده “برای صنعت، توسط صنعت”، IS-BAO جدا از شرکت های شخص ثالث است که کسب و کار جمع آوری و فروش آمار، اطلاعات یا رتبه بندی اپراتورها را بر اساس استانداردهای خودسرانه تعیین می کنند.

استاندارد بین المللی برای عملیات هواپیماهای تجاری (IS-BAO) جدیدترین و جامع ترین استاندارد ایمنی ممیزی شده برای هواپیماهای تجاری است. تنها تعداد معدودی از اپراتورهای چارتر به ثبت نام IS-BAO دست یافته اند. اپراتورهای ثبت شده از طریق تکمیل موفقیت آمیز ممیزی صنعت شخص ثالث توسط حسابرس معتبر IBAC مطابقت خود را نشان داده اند.

IS-BAO توسط این صنعت به نفع صنعت توسعه داده شد. این یک کد از بهترین شیوه‌ها است که برای کمک به بخش‌های پرواز در سراسر جهان برای دستیابی به سطح بالایی از ایمنی و حرفه‌ای طراحی شده است. IS-BAO به طور رسمی توسط شورای بین المللی هوانوردی تجاری (IBAC) در می 2002 معرفی و در دسترس جامعه هوانوردی تجاری قرار گرفت.

اپراتورهای هواپیماهای تجاری ثبت شده در IS-BAO از طریق استفاده از سیستم های مدیریت ایمنی (SMS) به طور فعال خطرات را شناسایی و مدیریت می کنند. تحت یک پیامک رسمی، اپراتورها خطرات بالقوه را شناسایی می کنند و اطمینان حاصل می کنند که فرآیندی برای مدیریت مؤثر آنها انجام می شود. NBAA طرفدار آن است که دپارتمان های پرواز در هر اندازه یک پیام کوتاه برای عملیات هواپیما اجرا کنند.


شورای بین المللی هوانوردی تجاری (IBAC) برنامه IS-BAO را به دلایل زیادی معرفی کرد. در بسیاری از بخش های تجاری، استانداردهای بین المللی به دلیل نقش آنها در تسهیل تجارت جهانی شناخته شده است. IS-BAO از این نظر مشابه است زیرا هدف اساسی آن تقویت عملیات استاندارد، ایمن و بسیار حرفه ای هواپیما است.

IBAC و انجمن های عضو، ایمنی هوانوردی را بالاترین اولویت خود می دانند. اعضا پیوسته به دنبال ابزاری برای بهبود جامعه ایمن هستند. بسیاری از برنامه ها در حال اجرا هستند که همه از طریق استراتژی ایمنی هوانوردی تجاری هماهنگ شده اند، که یک طرح پویا است که به طور منظم ارزیابی و به روز می شود. IBAC همچنین مجموعه ای جامع از آمار ایمنی را منتشر می کند که از آنها برای تعیین مکان های توصیه شده برای بهبود استفاده می شود.

وایورن

Wyvern LTD یک شرکت مستقل است که با ارزیابی یا تایید اپراتورهای چارتر جت خصوصی بر اساس تاریخچه، مستندات و شیوه های آنها، تجارت می کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *